O MNĚ A OVOCNÉM NETOPÝRU
Dobrý den, jmenuji se Veronika Vašková. Šiju a tvořím výrobky pro zero waste domácnost a cestování, jako jsou pytlíčky, eko bavlněné sáčky, kapsy na sváču, obědové tašky, batohy atd. Kreslím příběhy přírody a zvířat, které zahaluji do fantasy a mytologického světa.

.

 Nápad se šitím

Celý příběh se začal formovat už v Praze, kde jsem pobývala nějakou dobu. Velmi jsem toužila po čtyřnohém zvířátku, které má místo čumáčku zásuvku a místo paciček kopýtka. A  najednou byla tahle bytost u nás na Bráníku v bytovce doma. Tohle zvířátko nás s přítelem nasměrovalo na zcela jiné chápání světa kolem nás. Začala jsem se stravovat eticky a přemýšlet ekologicky. 

.

Za pár let jsme zamávali Praze a přestěhovali se do Starého Města, do mé rodné vesnice ve Slezsku. Práci si zde člověk nemůže tak vybírat jako v Praze. Jako písmomalířku mne zde nikdo zaměstnat nehodlal, a já se rozhodla svého kreativního ducha nepohřbít. Toužila jsem dělat stále něco řemeslného, smysluplného a hlavně aby mě to bavilo. A tak se zrodil nápad se šitím a kreslením.

.

Šít mne naučila moje maminka. Práce s textilem a šicím strojem mě baví. Moje dílna nechrlí denně mnoho výrobků, zaměřuji se na jednotlivé kusy, na jedinečnost a preciznost, v malém množství je prostor pro důslednost. Etikety na zboží si razítkuji přes šablonu na recyklovaný papír, doplňuji informace perem. Vše je autorské. Každý kus je originál.

Věřím, že textilní obaly dokážou plnohodnotně nahradit ty jednorázové. 

...

Dlouholetá láska - kresba

Výtvarné vlohy projevuji již od dětství, kdy jsem zásobovala obrázky dinosaurů celou rodinu. V pubertě jsem kreslila depky, které si nikdo nechtěl pověsit. Dnes je má tvorba ovlivněná zejména environmentální a eko tématikou, láskou a úctou ke zvířatům a přírodě. Mám ráda také mytologii, pohany, secesi a steampunk. Tyto životní filozofie a umělecké směry prorůstají svými kořeny do mých kreseb a vytvářejí v mých myšlenkách neutuchající inspiraci. ♥

Veronika Vašková / ilustrace

 ...

Kawaii logo kaloňe - ovocného netopýra

Proč jsem si nakreslila logo veselého kaloně, který svírá v pacičce (křídle) kus melounu ve tvaru luny? Inu, původně jsem zamýšlela logo, kde ztvárním Mononoke, mou femme fatale zásuvku. Pak jsem si ale řekla, že už jedno takové logo znám, které má ve znaku modré potetované prasátko. Přemýšlela jsem, a nakonec nakreslila kaloně, zvíře živící se ovocem – anglicky fruit bat. Tahle okřídlená kawaii myš (kawaii = roztomilý), která má upatlanou pusu od šťavnatého melounu mi přišla jako výborné ztvárnění.

logo fruitbat.cz

ZGFhYjZlMT